Rozkládací křeslo

Rozkládací křeslo

Množství času, dostatečné finance a důvtipnou kreativitu – to všechno od nás obvykle vyžaduje nákup nábytku a zařizování interiéru. Existují ale kousky, které nám mohou většinu těchto starostí ušetřit a rozkládací křeslo mezi ně rozhodně patří.

Mezi základní výhody křesla patří jeho univerzálnost – můžete ho umístit kdekoliv v interiéru od ložnice až po malou bytovou předsíň. Moderní křesla z lehkých materiálů se navíc snadno přenášejí a existují v nepřeberném množství modelů, takže není problém vybrat takové, které právě do vašeho bydlení dokonale zapadne.

rozkládací křeslo

rozkladací křeslo

Rozkládací křeslo – ve jménu pohodlí

Pokud máte rádi společnost a časté návštěvy, nejspíš vám rozkládací křeslo značně ulehčí život. Manipulaci s ním zvládne i malé dítě a zabere mnohem méně místa, než klasická pohovka. Ale rozkládací křesla lze rozložit kdykoliv – svou chvilku odpočinku s knihou v ruce si můžete užít právě takto- křeslo během chvilky roztáhnete i vrátíte do původního tvaru. Rozhodně o něj nebudete zakopávat na každém kroku, naopak ho velmi lehce umravníte zpět do příslušných mezí běžného obývacího pokoje.

Přes den pohodlné křeslo a s příchodem noci báječné lůžko – takové je rozkládací křeslo. A jaké může mít výhody?

  • Vejde se i do velmi malého obývacího pokoje.
  • Snadno se rozkládá i skládá.
  • Některé modely poskytují úložný prostor na lůžkoviny nebo jiné nezbytnosti.
  • Potahy patří k těm snadno čistitelným a příjemným na omak.
  • Hodí se pro komfortní sezení i luxusní relaxaci.
  • Dekorační polštářky jsou funkční i estetické.

Nenechte se omezovat

Současné trendy v zařizování místností staví do popředí právě křesla. Neutrální lehce kombinovatelné pohovky tvoří spíše pozadí pro výrazné desény a tvary klasických i rozkládacích křesel. Křeslo totiž ani zdaleka nemusí být tvarem či materiálem podobné pohovce, naopak – kreativita se cení a dodává místnosti jedinečný styl.

Rozkládací křeslo pro každodenní spaní je dostupné v celé řadě nápaditých modelů, ale přitom dbají i na maximální pohodlí a funkčnost. Manipulace s nimi je snadná a komfortní, materiály prakticky bezúdržbové a užitkové vlastnosti dalece předčí běžné kusy nábytku.

Náš tip: na trhu najdete i rozkládací taburetky, které mohou vyřešit problémy s místem v dětském pokoji nebo jednoduše posloužit jako nouzové přespání pro jakoukoli návštěvu.

 

Rozkládací křeslo

Rozkládací křeslo na spaní

V zásadě v e-shopech i kamenných obchodech najdete dva typy rozkládacích křesel. Pohodlné spaní pro jednoho zajistí ta s označením Single. Při nákupu věnujte pozornost hlavně volbě matrace. Nejlepší pro rozkládací křeslo na spaní jsou ty vyrobené z tzv. líné pěny, která brzy po použití opět nabývá svůj původní tvar a nehrozí tedy proleženiny či horší komfort při sezení.

U některých výrobců se cena odvíjí i od kvality náplně, resp. hustotě výplňové pěny. Rozkládací křesla pro více osob bývají často nabízeny pod označením velká nebo XXL. V obou případech je třeba zvážit, jak často budete rozkládací křeslo využívat. Pro občasné přespání běžná kvalit postačí, ale pravidelně užívané kousky si zaslouží vyšší investici, při níž získáte výměnou delší životnost a větší pohodlí.

Nezapomeňte také rozkládací křeslo vybírat podle toho, jak jste zvyklí spát. Jestliže si rádi během spánku podkládáte ruce pod hlavu, budete na to potřebovat více místa. Volte tedy model bez bočních opěrek. Získáte tak dostatek místa na pohyb během spánku. Na druhou stranu křeslo opatřené podpěrkami je pohodlnější – dokáže tělo podepřít i z boku a přenáší část váhy právě na opěrky. Shrneme-li to, dozvíme se, že:

  • Rozkládací křeslo používané pro většinu času jen k posezení bude lepší vybavit pohodlnými opěrkami.
  • Rozkládací křeslo určené pro pravidelné spaní se bez opěrek naopak obejde, zde je komfort spáče důležitější než bezchybné posezení.

Náš tip: Rozkládací čalouněná křesla se skvěle hodí jako doplněk studentského bydlení. Jsou pohodlná, cenově přijatelná a prodávají se v mnoha moderních designech. Šetří prostor, protože je lze použít jako křeslo a postel v jednom, a tím samozřejmě i vaše peníze. Doporučujeme zvláště křesla opatřená přídavným úložným prostorem, do kterého snadno ukryjete lůžkoviny a další doplňky pro pohodlné spaní.

Rozkládací

Na co si dát pozor při nákupu rozkládacího křesla

Při nákupu rozkládacích křesel se zaměřte především na moderní omyvatelné materiály. Ty se snadno udržují a nevyžadují téměř žádnou péči. Existují i potahy s úpravou proti skvrnám, prachu nebo množení škodlivých roztočů jenž ocení hlavně astmatici a alergici, kterým podobné nouzové spaní jinak příliš neprospívá.

Důležitá je také kvalita. Zjistěte si, kde je křeslo vyráběno a jaké materiály jsou při tomto procesu použity. Spolehlivý prodejce vám dokáže říci, ve které zemi byly látky a další komponenty vyrobeny. Dalším spolehlivým ukazatelem je záruční a pozáruční servis. Zajímejte se o to, co se bude dít, pokud se rozhodnete křeslo reklamovat, nebo jak vám prodejce vyjde vstříc v případě závady v době po uplynutí zákonné záruky.

TIP: Narazíte-li na nabídku prodloužené záruky, vždy si ověřte, na co se vztahuje. Často jde jen samotnou kostru křesla, která bývá nejodolnější. Potahy ani rozkládací mechanismy prodlouženou záruku nemívají, a přitom ty bývají poškozeny manipulací nejčastěji. neplaťte zbytečně za to, co nejspíš nevyužijete.

Rozkládací křeslo je vhodným doplňkem do jakékoliv místnosti a jako takové by mělo svému účelu sloužit dlouhá léta. Jeho koupi proto důkladně zvažte. Rozhodně se nerozhodujte jen na základě ceny, ale vezměte v úvahu i další kritéria. Investice několika stokorun navíc se vám totiž může vrátit i stonásobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *