Rohové sedačky - průvodce pro kupce

Rohové sedačky – průvodce pro kupce

Pokud nakupujete novou pohovku, pravděpodobně uvažujete o koupi rohové sedačky. Nebo jste se již rozhodli pro její koupi, ale stále procházíte všechny různé možnosti. V každém případě tato příručka rozděluje svět rohových pohovek, aby vám pomohla pochopit, jaké jsou vaše možnosti a jaká z těchto možností by nejvíce odpovídala vašim potřebám.

Co je rohová pohovka?

Snad nejlepším místem, kde začít, je definovat, co je rohová pohovka. Je to docela jednoduché; je to pohovka, která má rohovou část, takže některá sedadla jsou v pravém úhlu k ostatním. Většina z nich má tvar písmene L, takže jedna hrana je kratší než druhá, i když je naprosto možné, aby byly obě hrany stejné délky.

Rohové sedačky - průvodce pro kupce

Proč zvolit rohovou pohovku?

Existuje několik důvodů, proč lidé milují rohové pohovky. Zaprvé, jsou opravdu účinným způsobem využití prostoru a nezatěžují místnost. Částečně je to proto, že poskytují tolik místa k sezení bez potřeby dalších židlí, a částečně je to proto, že jsou snadno umístnitelné do rohu místnosti, což vede k maximalizaci využití zbylého prostoru. Místnost poté také působí o poznání prostorněji. Další skvělou vlastností rohových pohovek je, jak pohodlné jsou.

Druhou věcí, kterou si všichni užíváme na rohových pohovkách, je to, jak jsou společenské. Ať už se jedná o rodinu nebo skupinu přátel, kteří chatují nebo sledují film, rohová pohovka spojuje všechny dohromady.

Potřebuji rohovku s delší pravou nebo levou stranou?

Většina rohových pohovek má dlouhou a kratší hranu a podle toho, jak je váš pokoj rozložen a kam chcete pohovku umístit, může být poměr délek hran sedačky nesmírně důležitý. Pokud se díváte na pohovku obrácenou na nejdelší hranu, jedná se o pravou pohovku, pokud je roh a kratší hrana na pravé straně. Je tedy zřejmé, že jde o levou pohovku, pokud je roh a krátký okraj nalevo.

Jak se tedy rozhodnete, jaký druh potřebujete? Hodně záleží na tom, kam plánujete sedačku umístit. Pokud bude umístěn do rohu, pak by bylo hned jasné, že jedna zeď má více prostoru než druhá, zejména pokud je například přerušena krbem, dveřmi nebo vestavěnými policovými regály. Pokud ano, musíte se ujistit, že pohovka je vyrobena tak, aby kratší hrana směřovala ke kratší stěně.

V jiných případech to může jen záležet na tom, jak chcete, aby místnost fungovala; v závislosti na tom, kde jsou umístěny dveře, kde je televize a tak dále. Důležité je o tom přemýšlet před zakoupením pohovky, aby jste měli jistotu, že objednáte tu správnou.

A co modulární (rozkládací) rohová pohovka?

Jedním ze způsobů, jak se vyhnout obavám ze směru vaší pohovky, a dát si větší flexibilitu, je koupit tzv. modulární pohovku, které se vyrábí v různých tvarech a velikostech. V závislosti na tom, jaké sekce si zakoupíte, můžete mít možnost měnit délku stran nebo ji dokonce rozdělit na samostatné pohovky nebo pohovku a opěrku pro nohy. To může být opravdu užitečné, pokud upravujete rozvržení místnosti tak, aby vyhovovalo velkému rodinnému shromáždění nebo večírku, a poté jej opět uvedete do jiného formátu.

Nejjednodušší druh modulární rohové pohovky je pouze jednoduché rozšíření, které můžete umístit vedle běžné pohovky a vytvořit tak druhou hranu. Mohlo by to mít opěradlo a paži, nebo by to mohlo být ve formě sedadla bez opěradla, které lze také umístit jinde v místnosti jako podnožka nebo pohovka.

Rohové sedačky - průvodce pro kupce

Jaký druh designu chcete?

Stejně jako standardní pohovky jsou rohové pohovky dostupné v různých stylech; kůže nebo textilie, klasické nebo moderní, se opěrkami na ruce nebo bez nich, dřevěný rám nebo kovový rám atd… Ve většině případů je to jednoduše na osobních preferencích a na tom, co bude vyhovovat vašemu vkusu, rozpočtu a designu vašeho domova.

Zejména výběr materiálu je velmi subjektivním rozhodnutím, ale stále stojí za to mít na paměti jeho výhody a nevýhody. Tkaninové rohové pohovky mohou být někdy měkčí a pohodlnější, zejména za velmi horkého nebo chladného počasí, a nepoškrábají se jako kůže. Látkové pohovky jsou obvykle také trochu levnější. Na druhé straně kožené sedačky mohou být obzvláště elegantní a dávají prostoru špičkový vzhled. Také nedrží prach a jiné alergeny, takže mohou být lepší pro alergiky nepříjemné a nepotřebují pravidelné vysávání.

Jaké funkce byste měli hledat?

Výběr pohovky dnes není jen o výběru stylu, materiálu a barvy. Možná budete chtít zvážit řadu dalších funkcí:

Pohovka s lenoškou

Lenoška je prodloužení sedačky na jednom konci. Přestože se nejedná o plně rozkládací pohovku, tak toto prodloužení poskytuje v případě potřeby trochu více místa k sezení, i když tou hlavní výhodou je přidaný komfort a schopnost opřít si nohy. Lenoška zabere trochu více místa a, protože vyčnívá, nevypadá stejně elegantně jako pohovka bez ně, ale dělá vaši pohovku ještě příjemnější k posezení.

Lůžko

Většina ze v současnosti nabízených sedaček umožňuje rozložení tak, aby mohly sloužit i jako lůžko. Díky tomu máte možnost nabídnout hostům pohodlnou postel, aniž byste zbytečně ztráceli prostor.

Skvělá věc u rohových rozkládacích pohovek je, že protože mají často segment, který se pro postel nepoužívá, v mnoha případech se to otevírá jako úložný prostor, což vám umožňuje umístit ložní prádlo někam, kde vám za normálních okolností nepřekáží a zároveň je snadno dostupné.

Závěr

Koupě nové pohovky je velkým a vzrušujícím rozhodnutím a často to bude položka, která opravdu zajistí, abyste se doma cítili ještě o něco pohodlněji. Rohová pohovka může být skvělou volbou, uvolňuje místo jinde v místnosti a poskytuje místo, kde můžete pohodlně relaxovat před televizí nebo hostit skupinu přátel nebo rodiny. Vše, co musíte udělat, je investovat trochu času do analýzy nabízených produktu, aby vaše nová pohovka opravdu zapadla do vašeho obýváku.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *